Sauna parowa

SPA

Sauna parowa

Nasza sauna parowa to mokre pomieszczenie w całości wyłożone hiszpańskim marmurem i włoskim Lapitec. Wyposażone jest w trzy wygodne siedziska oraz prysznic przeznaczony do polewania miejsc siedzących, a także schładzania nóg. Źródłem ciepła jest para wytwarzana przez generator pary.

W łaźni parowej zażywamy kąpieli w gorącym powietrzu przesyconym parą wodną, która wypełnia powoli całą przestrzeń pomieszczenia.

Stosunkowo niska temperatura, najczęściej ustawiana na 40°– 45°C, oraz maksymalna wilgotność (100%) sprawiają, że przebywanie w łaźni parowej to delikatniejsza forma saunowania, odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Seanse w łaźniach parowych są szczególnie doceniane przez kobiety z uwagi na nawilżający i odmładzający efekt działania na skórę.

Jakie są zalety korzystania z sauny parowej?

Zaleca się, by z łaźni parowej korzystać od 1 do 3 razy w tygodniu – przy takiej częstotliwości możemy liczyć na najlepsze efekty zabiegów.

Wzmacnia układ odpornościowy

Przyspiesza przemianę materii

Oczyszcza organizm z toksyn

Nawilża i wygładza skórę

Poprawia nastój podnosząc poziom endorfin

Przyspiesza spalanie węglowodanów i tłuszczów

Odpręża, działa antystresowo

Sauna parowa

Jak korzystać z sauny parowej?

Przed wejściem do sauny należy zdjąć biżuterię i okulary/soczewki, wziąć prysznic i wytrzeć dokładnie ciało do sucha.

Do sauny parowej wchodzimy nago – możemy wziąć ze sobą ręcznik, który posłuży nam za siedzisko ale nie ma takiej konieczności (ręcznik pod wpływem pary szybko staje się mokry).

Prysznic służy do polewania siedziska i podłogi, a także do schładzania nóg. Zaraz po wejściu do sauny spłukujemy siedzisko i podłogę wodą i podobnie robimy po zakończeniu seansu.

Zazwyczaj jeden seans nagrzewania ciała trwa od 5 do 15 minut, przy czym łącznie w ciągu dnia w saunie parowej nie powinno się spędzić więcej niż 30 minut (np. 3 razy po 10 minut).

Po wyjściu z sauny należy opłukać się wodą, zaczynając schładzanie od stóp w kierunku serca, a potem chwilę odpocząć. Cykl nagrzewania, chłodzenia i odpoczynku można powtórzyć 2-3 razy.

Sauna parowa

Jakie są przeciwwskazania do korzystania z sauny parowej?

Przeciwwskazania do korzystania z sauny parowej są takie same jak w przypadku sauny fińskiej. Zachęcamy aby w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z lekarzem, a w trakcie sesji uważnie obserwować swój organizm.

Z wizyty w saunie powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz w trakcie miesiączki. Seanse w saunie nie są również zalecane osobom z chorobami układu krążenia, zaburzeniami hormonalnymi, schorzeniami oczu, chorobami psychicznymi, chorujące na epilepsję i klaustrofobię, a także osobom chorym na raka, ostre stany astmatyczne, ostre stany reumatyczne, kamicę nerkową, cukrzycę, wrzody, trądzik różowaty. Wszelkie choroby wirusowe, bakteryjne, weneryczne i przeziębienie również dyskwalifikują z wizyt w saunie. Sauna nie jest też wskazana dla dzieci.

Nawet jeśli nie istnieją żadne bezwzględne przeciwwskazania, w razie jakichkolwiek wątpliwości przed pierwszą wizytą w saunie należy skonsultować się z lekarzem, a podczas seansu uważnie obserwować reakcje swojego organizmu. Gdy tylko pojawią się niepokojące objawy, takie jak duszności lub zawroty głowy, trzeba spróbować uspokoić oddech, a następnie powoli opuścić saunę ( nie wolno tego robić gwałtownie, ponieważ szok termiczny może doprowadzić do utraty przytomności lub niebezpiecznych dla zdrowia powikłań).